Muchy2017-12-22T00:14:20+01:00

Muchy

Muchy, muchówki inaczej dwuskrzydłe (Diptera) są jedną z najbardziej licznych
i zróżnicowanych grup owadów. Osiągają długość od 5 do 15mm. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie bytuje człowiek. Rozmnażają się w nieczystościach, żerują najczęściej na padlinie oraz gnijącym mięsie. Ich zdolność do roznoszenia chorób spowodowała, że w ścisły sposób wpływają na nasze zdrowie: badania dowiodły, że na powierzchni swego drobnego ciała mucha może przenieść do 6 milionów, a w jelicie czterokrotnie więcej – prawie 30 milionów mikroorganizmów – w tym powodujących tak groźne choroby jak dur brzuszny, paratyfus, dyzenteria, cholera, gruźlica, polio, czerwonka, salmonelloza – oraz stadia przetrwalnikowe pasożytów.

Najczęściej spotykane gatunki much w Polsce to: mucha domowa (Musca domestica), zgniłówka pokojowa (Fannia canicularis L.), bolimuszka kleparka (Stomoxys calcitrans), mucha plujka (Calliphora vomitoria), mucha zielona (Lucilia sericata).

Aby skutecznie zwalczyć szkodniki, stosuj:

Proponowane produkty

  • Zastosowanie Spirale na owady przeznaczone są do zwalczania komarów i meszek. Jedna spirala działa do 9 godzin.
  • Zastosowanie Lep na muchy i muszki owocówki to preparat w tradycyjnej postaci taśmy pokrytej klejem. Skutecznie i długotrwale chroni pomieszczenia przed owadami latającymi. W bezzapachowej substancji klejącej zawarty jest nietoksyczny środek wabiący.
  • Zastosowanie Dekoracyjny lep na muchy, muszki owocowe, osy i inne owady latające to preparat niezawierający chemicznych środków owadobójczych, co pozwala używać go w każdym pomieszczeniu bez obawy o zdrowie. Lep zwalcza owady w sposób mechaniczny. W niewysychającym kleju zawarty jest atraktant jedzeniowy, który skutecznie wabi owady. Specjalna taśma mocująca nie brudzi szyb i innych powierzchni, a także pozwala na łatwe zdjęcie lepu i zamocowanie go w innym miejscu. Produkt pakowany w estetyczny i praktyczny karton DISPLAY. W opakowaniu znajdują się 3 sztuki lepu + 1 sztuka GRATIS.
  • Zastosowanie Płytka na owady to preparat owadobójczy do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Skutecznie zwalcza muchy, komary, mole, osy, mrówki, prusaki oraz pchły. Produkt fumigacyjny w postaci płytki z matą nasączoną substancją. Skuteczne działanie do 4 miesięcy.